MALMESTADS-Cupen 2000

(Uppdaterad 2000-05-07)

 

GRUNDSPEL, Lördag 6 maj 2000

Match

Tid

Lag

Grupp

Resultat

1

8.30

Sydantenn & Tele - Gunners

A

0-1

2

8.45

JFF - Sista Minuten

A

2-3

3

9.00

Powerstore Hookers - BKM

D

0-1

4

9.15

Malaco - Team Katra

D

1-1

5

9.30

Sista Minuten - Sydantenn & Tele

A

1-4

6

9.45

JFF - Gunners

A

0-3

7

10.00

Team Katra - Powerstore Hookers

A

0-2

8

10.15

Malaco - B K M

D

1-0

9

10.30

Gunners - Sista Minuten

A

5-0

10

10.45

Sydantenn & Tele - JFF

A

2-3

11

11.00

B K M - Team Katra

D

1-1

12

11.15

Powerstore Hookers - Malaco

D

1-1

13

11.30

Malmö Prom Trotters - Balder

C

3-1

14

11.45

Team Olsson - Atalanta

C

1-2

15

12.00

Hakoah SK - Klubben

E

1-2

16

12.15

Absolut - Lovéns Bygg

E

3-2

17

12.30

Atalanta - Malmö Prom Trotters

C

2-1

18

12.45

Team Olsson - Balder

C

3-1

19

13.00

Lovéns Bygg - Hakoah SK

E

1-1

20

13.15

Absolut - Klubben

E

1-0

21

13.30

Balder - Atalanta

C

0-1

22

13.45

Malmö Prom Trotters - Team Olsson

C

2-0

23

14.00

Klubben - Lovéns Bygg

E

1-1

24

14.15

Hakoah SK - Absolut

E

1-4

25

14.30

Erikssons Trafikskola - Team Lindab

F

3-0

26

14.45

Stigs Angels - Trek Stars

F

1-3

27

15.00

IBK Otto 2 - Stella

B

3-1

28

15.15

Nordsjö Akzo Nobel - Hägerns IF

B

1-4

29

15.30

Trek Stars - Erikssons Trafikskola

F

2-4

30

15.45

Stigs Angels - Team Lindab

F

2-2

31

16.00

Hägerns IF - IBK Otto 2

B

3-4

32

16.15

Nordsjö Akzo Nobel - Stella

B

0-4

33

16.30

Team Lindab - Trek Stars

F

3-1

34

16.45

Erikssons Trafikskola - Stigs Angels

F

3-1

35

17.00

Stella - Hägerns IF

B

3-2

36

17.15

IBK Otto 2 - Nordsjö Akzo Nobel

B

2-0 WO

 

SLUTSPEL, Söndag 7 maj 2000

 

 

ÅTTONDELSFINALER

Match

Tid

Lag

37

9.00

Gunners - Stella   0 - 3

38

9.25

IBK Otto 2 - Malmö Prom Trotters   4 - 1

39

9.50

Atalanta - Lovéns Bygg     Dubbel WO !!!

40

10.15

Sydantenn & Tele - BKM    2 - 4

41

10.40

Malaco - Klubben   3 - 2

42

11.05

Absolut - Team Lindab    2 - 4

43

11.30

Erikssons Trafikskola - Hägerns IF   1 - 2

44

11.55

Powerstore - Team Olsson   7 - 1

 

 

 

KVARTSFINALER

Match

Tid

Lag

45

12.20

Stella vidare på WO.

46

12.45

IBK Otto 2 - BKM   3 - 2

47

13.10

Malaco - Hägerns IF   1 - 6

48

13.35

Team Lindab - Powerstore   0 - 1 eft. SD.

 

 

 

SEMIFINALER

Match

Tid

Lag

49

14.00

Stella - IBK Otto 2   2 - 1

50

14.25

Hägerns IF - Powerstore   6 - 1

 

 

MATCH OM TREDJEPRIS

Match

Tid

Lag

51

15.10

IBK Otto 2 - Powerstore   1 - 2  

 

 

FINAL

Match

Tid

Lag

52

15.35

Stella - Hägerns IF    0 - 4

 

GRATTIS HÄGERNS IF !!!